Comments Off on Јанко Веселиновић – песник равнице

Јанко Веселиновић – песник равнице

05.04

Синоћ је, у свечаној сали Општине Богатић отворена изложба “Јанко Веселиновић – песник равнице”.

Овом изложбом општина Богатић и Народна библиотека из Богатића започињу прославу 150-годишњице рођења нашег највећег завичајног писца и једног од великих реалистичких приповедача српске књижевности.

У наредних годину дана, Библиотека ће се потрудити да  низом манифестација  подсети наше суграђане на живот и рад учитеља и књижевника, политичког делатника, публицисте и боема Јанка Веселиновића и на његово место у српској култури.

Део поставке са ове изложбе биће поклоњен основној школи у Глоговцу, месту у коме је јанко одрастао, учитељевао и у коме је затворен круг његовог кратког и плодног живота.

У кратком програму учествовала су деца из Основних школа које носе име овог великог писца у Шапцу и Црној Бари, и певачка група “Дубљански звуци”.

Изложбу је отворио Његово преосвештенство владика шабачки господин Лаврентије.

Изложба је отворена радним даном од 8,00 до 15,00,  до 11. маја.

Снимак са отварања изложбе можете погледати ОВДЕ

Tags: , ,

Comments are closed.